ZAKOPANE ZAKOPANE

Nie chodzi o to, żeby „mieć” czas. Chodzi o to, żeby z niego korzystaćZ netu

Nieco inspirujących przygód wspólnie już przeżyliśmy. Kolejny rok spotykamy się poza pracą (2022; 2021; 2019; 2017; 2016; 2015). Uzupełniamy biznesowe działania aktywnościami na prywatnym polu. Relacja poniżej.

Nie mogło zabraknąć zwiedzania. Najwyżej położone miasto w Polsce stanowi dla nas doskonałą bazę wypadową. Zaczynamy od Morskiego Oka. Wkraczamy do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Klimatyczny spacer z pięknymi widokami. Totalny oddech spokoju i relaks dla umysłu.

Morskie Oko – drugie pod względem powierzchni i objętości wód jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395 m n.p.m. Jezioro pochodzenia polodowcowego.

„Pogodne, ciche jak duch, co tonąc w marzeniu
leci w sfery spokojne, burzliwe ominie:
lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie,
jak błyszczący dyjament w stalowym pierścieniu…”
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Kasprowy Wierch zdobywamy dzięki tutejszej kolejce linowej (Była to pierwsza w kraju kolej linowa. Szczyt ówczesnej techniki rozpalający umysły wielu Polaków). Trasa w całości przebiega przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jej długość wynosi 4252,81 metra. Kolej pokonuje 936 metrów różnicy poziomów przy średnim pochyleniu 22%, poruszając się po 6 podporach. Na Myślenickich Turniach następuje przesiadka do drugiego wagonu.

Startujemy z Kuźnic i pojawiamy się na wysokości 1987 m n.p.m. Szczyt położony jest w grani głównej Tatr i znajduje się na granicy polsko-słowackiej.

Tatry to jedyne góry w Polsce o charakterze alpejskim i co istotniejsze wyłącznie tutaj żyją kozice i świstaki. Także flora obfituje w liczne endemity.

Widoki zapierają dech w piersi. Niewątpliwie czuć tutaj potęgę marki natury. Człowiek jest miałkim pyłkiem pośród górskiego majestatu.

Dużym życiowym wyzwaniem jest takie wykreowanie relacji z otaczającymi nas ludźmi, by dostrzec w nich piękno i dobro; sztuką zaś jest, by marności codzienności, mrok którym epatują Ci sami ludzie nie przysłoniły nam najwłaściwszej wartości. Działamy Działamy dalej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *