DUB CUSTOM

Trzeba myśleć o wszystkich porach rokuJean-Jacques Rousseau

Klimat Pegaza
Ta cudowna aura…
Przestrzeń, w której się znajdujemy dodatkowo kreuje poczucie bliskości, wzajemnego oddziaływania na siebie nawzajem.
Po prostu pławię się w pozytywnych wibracjach.
Świadomie konsumuję realizujące się na mych oczach marzenie.
Serwujemy sobie piękny prezent na okrągłą rocznicę ślubu. 🙂 Relacja poniżej.

Emocje buzują. Przedwyjazdowa ekscytacja powoduje, iż startuję bardzo wcześnie rano (jest około 3:00). W 2018 także z samego rana podążałem w pogoni za realizacją marzenia. Przygoda ach przygoda!!! Ostatnio w pełnym, rodzinnym składzie, tym razem solo. Technicznie.

Do powstania takich sytuacji dochodzi z chwilą, gdy przecinają się szlaki jednostek podążających za głosem swojej pasji. Z krainy niebytu wyłonił się nowy konstrukt uprzyjemniający naszą turystykę caravaningową. Totalnie zindywidualizowany prezent rocznicowy. Największą wdzięczność odczuwam z tego powodu, iż szarą codzienność mam prawdziwy zaszczyt dzielić ze wspaniałą kobietą. 15 lat minęło niczym mgnienie oka. Krew w żyłach wciąż buzuje, a pomysły wspólnych projektów wręcz przytłaczają ilością. 🙂 Zaś Pegaz wzbogacił się o taką perełkę.

Nie byłbym sobą. 🙂 Nasz domek na kołach doczekał się także nowego systemu audio. Teraz można działać w zupełnie innym muzycznym wymiarze. Czas sprawdzić nowe udogodnienia w trasie. Uwielbiam ten stan ekscytacji, gdy odzywa się drzemiący na co dzień Piotruś Pan. Jesteśmy gotowi. Pora na nową jakość, a przede wszystkim na dużą dozę radości wynikającej ze wspólnego kręcenia kolejnych kilometrów.

Kolejna wizyta w Bielsku-Białej to także akcent turystyczny. W pierwszej kolejności stawiam na pozostałości grodziska pierścieniowego. Pomimo położenia w centrum miasta jest dość dobrze zachowane. Grodzisko otaczał podwójny pierścień wałów i dwie linie fos. Usytuowane na pochyłości wzgórza opadającego łagodnie ku północy, 2 km na zach. od rzeki Białej, na terenie Starego Bielska, przy trakcie handlowym z Krakowa na Morawy (szlak solny). Podczas badań archeologicznych na terenie obiektu odnaleziono liczne fragmenty ceramiki i kości zwierząt datowane na XIII-XIV w. Jak również chaty mieszkalne, zabudowania gospodarcze, majdan, fragmenty bruku kamiennego, studnie i dymarki. Jest to najstarszy zabytek miasta. Jego kształt zbliżony jest do elipsy o wymiarach 205 metrów na osi północ-południe i 215 metrów na osi wschód-zachód. Jego powierzchnia wynosi około 3,2 ha.

Dworzec – przykład architektury neostylowej i secesyjnej tzw. Małego Wiednia z przełomu XIX i XX wieku.

Przepełnia mnie wdzięczność. Tym razem wchodzę na gotowe… Podążamy szlakiem okolicznych atrakcji. Stara poczta – od końca XVIII w do 1873 r działała stacja pocztowa, utworzona w 1744 r. Tu zatrzymywały się dyliżanse linii WiedeńLwów kursujące regularnie od 1775 roku.

Katedra Św. Mikołaja powstała w latach 1443-1447, jednak obecny kształt uzyskała dopiero w 1912 roku. Na skutek licznych przebudów posiada elementy większości stylów architektonicznych – od gotyku po modernizm.

Zamek wzniesiony w XIV wieku przez księcia cieszyńskiego Przemysława I Noszaka. Wielokrotnie przebudowywany.

Satyr przyczajony w murach obronnych okalających zamek.

Wiecznie żywa cząstka małego chłopca. Tym razem klasyka bajek z mojego dzieciństwa.

W przerwie regionalny pills. Mniam.

Tym razem przechadzam się po Szczyrku.

Wybrzmiewają kojące akordy przygody. 🙂 Wisła – pierwsi osadnicy pojawili się tutaj na przełomie XVI i XVII wieku. Skoro Wisła, to i królowa naszych polskich rzek.

Za mną karczma z 1794 roku, obecnie Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego.

Aleja Podań i Legend Śląska Cieszyńskiego. W starciu ze mną Strzyga.

Galeria „Sportowe Trofea Adama Małysza”. Prywatne muzeum sportowe usytuowane jest przy ul. 1 Maja 48a. Zawiera imponującą kolekcję nagród zdobytych przez naszego skoczka.

Skocznia narciarska „Malinka” im. Adama Małysza – jedna z dwóch wielkich skoczni narciarskich w Polsce (obok Wielkiej Krokwi). Punkt konstrukcyjny K120 i rozmiar HS 134.

Zamek Prezydenta na Zachodnim Groniu wybudowany w 1930 roku wg projektu architekta prof. Adolfa Szyszko-Bohusza w miejscu modrzewiowego zameczku myśliwskiego Habsburgów. Murowana rezydencja jest darem województwa śląskiego dla prezydenta Ignacego Mościckiego. Forma obiektu odwołuje się do polskiego budownictwa historycznego. Z daleka przypomina on niedostępną twierdzę, z perspektywy dziedzińca zaś sprawia wrażenie dworku szlacheckiego.

Totalny relaks z dźwiękami natury w tle…

Kilkaset kilometrów w samotności, za sterami ukochanego auta, w kabinie przepełnionej ulubioną nutą, pośród mroku nocy, to wspaniały motyw na oddanie się refleksji. O życiu… O otaczającym mnie świecie… O ludziach wokół… O Rodzinie… O miejscu, w którym się aktualnie znajduje…
Zaczyna się nowy dzień… wzbija się kolejna ma refleksja. Jest dobrze. Podążam dalej w stronę słońca, by kreować spełnioną codzienność!!!

Pozytywne przyciąga pozytywne. Z pełnym spokojem sumienia, wzbogaconym o serdeczność mogę polecić usługi Dub Custom. Teraz pozostaje przetestować nowe wyposażenie Pegaza podczas podróży. Działamy Działamy dalej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *