KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.A.A. Milne

Tydzień temu u siebie w Centrum Kultury Wilanów, w ten weekend na ukochanym Ursynowie. Kierujemy się do Domu Kultury SMB Imielin na spektakl Teatrzyku „SIADAJ – PAŁA” Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Relacja poniżej.

Z radością wkraczamy do Stumilowego Lasu. Dla mnie stanowi to kolejną sentymentalną podróż do własnego dzieciństwa, w którym to uniwersum wykreowane przez A.A. Milne zajmowało ważne miejsce. Książka o przygodach sympatycznego misia czytana była przeze mnie wielokrotnie i to już we wczesnych latach szkolnych. Jedna z pierwszych samodzielnie pochłoniętych pozycji książkowych.

Co do samego miejsca zaś – ostatnim razem kiedy tutaj byłem, na koncercie rockowym (niestety nie pamiętam, kto wówczas grał), ukradli mi ukochaną ramonkę – było to, ze dwadzieścia lat temu 🙂 Ursynów ach Ursynów… Jeśli pamięć mnie nie zawodzi, szatnia wygląda dokładnie tak samo. Czas jakby stanął tu w miejscu.

W sobotę Muzeum Świata Iluzji zaś w niedzielę wspaniałe zamknięcie satysfakcjonującego weekendu. Jest pięknie. Nawet jest lepiej niż dobrze. Wracając ponownie odczuwam sentyment. Starego kościoła już nie ma, lecz drzewo pozostało. Spacerując po ukochanym Ursynowie całym sercem odczuwam szept historii własnego życia. Pędzi już w mą stronę przyszłość, aby mocno się przytulić. 🙂 🙂 🙂 Czas wejść w nowy tydzień. Działamy Działamy dalej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *