TO JEST PO PROSTU STAN UMYSŁU…

Nasz charakter wyznacza granicePaweł Borecki

Z naszym życiem jest podobnie, jak z wyborem trasy podróżniczej: w znacznym stopniu to my decydujemy, jak będzie przebiegała. Jak malownicze odcinki pokonamy. Codzienne wybory stanowią bowiem o śladach, jakie za sobą pozostawiamy.

Cechuje mnie natura wędrowca. Pozytywnie nakręcam się ruchem, dążeniem do obranego celu. Może się to przejawiać pogonią za zamknięciem cyfry w biznesie, zdobyciem upragnionej linii mety, czy też pokonywaniem kolejnych kilometrów w podróży po nieznanych mi dotąd terenach. Grunt, by coś się działo. Stagnacja i marazm są moimi naturalnymi wrogami. Zostałem powołany do działania. Stąd też uwielbiam pochłaniać kolejne kilometry. Zaliczać nowe przestrzenie. W mej duszy hula wiatr, tańczy entuzjastyczna materia. Ruch inicjuje dalsze me poczynania. Poprzez działanie odczuwam swoistą równowagę ciała i umysłu.

Wychodzę poza rolę aktora. Już dawno temu zorientowałem się, że dużo lepiej przyjąć pozycję reżysera, by wydajniej czuć wiatr we włosach.

Wodzenie palcem po mapie w trakcie etapu planowania…

podsycanie ognia poznawczego…,

… by potem przejść do działania. Czas wakacji uskrzydla marzenia, przypomina mi każdym słonecznym promieniem, że życie jest wspaniałe a my jesteśmy zobligowani do tego, by się w nim spełniać i zatracać bez reszty.

Dojrzałem do układania życiowego scenariusza w dużo większym stopniu określającym me wnętrze. Na co dzień dzięki temu uczę się czegoś nowego o sobie. Ważne, by uwolnić się od marazmu i permanentnego krytykanctwa. Wyzwolić tę pozytywną energię inspirującą innych do działania. Wówczas w bezpośredni sposób mam możliwość osobistego kształtowania jakości mego życia.

Za mną zamknięty kolejny etap – wraz z początkiem września zakończyła się rywalizacja PODBIJAMY SIERPIEŃ  Brawa dla Zwycięzców.

Manufaktura mieląca działkowe plony prężnie działa. W Wilanów zone aż furczy od działania.

Jeszcze chwila cierpliwości i będzie zacny trunek.

1414

Delektujemy się smakiem ciasta.

1415

Chipsy jabłkowe wzbogacą naszą dietę.

1416

Bycie blisko natury ma wiele wspaniałych aspektów.

1417

Ciepły weekend oznacza jedno – udajemy się na ranczo. Rzecz jasna nie może zabraknąć kiełbaski z ogniska. Ogień jest bezkompromisowy. Po jego działaniu pozostaje jedynie popiół.

1418

Przyroda subtelnie zapowiada nadciągającą zmianę. Trzepot ptasich skrzydeł porusza korony drzew, które rozstają się ze swoimi pożółkłymi liśćmi owoców coraz mniej. W warzywniaku coraz większe przestrzenie świecą pustką beznamiętnej gleby. Na szczęście hamak pozostaje bez zmian…

1419

Skrzętnie wykorzystujemy gorące promienie słoneczne i aktywnie spędzamy czas w plenerze. Wspaniale, że razem możemy zdziałać tak wiele. Nie warto siedzieć w obrębie czterech ścian. Zgodnie z naszym niespokojnym duchem kierujemy się przed siebie.

1420

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *