ŁUKASZ GRASS – „NAJLEPSZY. ROCZNIK 1976”

Siła jest wtedy, kiedy ma się swoją pasję i ciągle robi coś fantastycznego, swojego, własnego i można się tym podzielić z innymi.” Jerzy Górski

Tym razem w odwrotnej kolejności bowiem najpierw obejrzałem film a potem sięgnąłem po książkę, ale w sumie nie ma to dla mnie większego znaczenia. Temat jest na tyle inspirujący, że znajduję energię także w trakcie takiej kolejności.

Prawdziwa historia, która rozegrała się w ponurych czasach PRL’u, w których ówcześnie znajdowała się Polska. Historia, która zaczęła się smutno, gdy główny bohater wkroczył na równię pochyłą. „Szukając zrozumienia i ucieczki od problemów w domu, poszedłem swoją drogą, która po kilku latach doprowadziła mnie do piekła.

Książka opisuje życie człowieka, który w praktyce pokazuje nam, że wyznaczanie celów i podążanie w stronę ich realizacji mogą przynosić nieprawdopodobne wręcz rezultaty. Należy stawiać na własne marzenia i dołożyć wszelkich starań, aby je realizować. Nawet gdy znajdujemy się w największym bagnie. Nawet gdy sięgamy dna. Jedno jest pewne: WARTO podjąć walkę o marzenia.. Droga na szczyt musi być kręta i stroma. Jak pisze Łukasz Grass: „Najlepszy jest opowieścią o totalnym upadku i wielkim powrocie, prawdziwą historią człowieka, którego życie jest dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń – nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że już wszystko stracone

Jerzy Górski – autentyczny mieszkaniec Legnicy został wyrwany ze szponów śmierci, by móc inspirować innych!!! „W wieku trzydziestu pięciu lat, po czternastu latach narkomanii, ćpania niezliczonej ilości morfiny i heroiny, picia wódki i palenia prawie stu papierosów dziennie, po sześciu latach terapii udowodniłem, że ograniczenia w życiu stawiamy sobie sami, że one istnieją tylko w naszej głowie. Ulegają im ci, którzy mówią, zamiast działać. Moje problemy skończyły się w momencie, kiedy przestałem rozmyślać, „czy” coś zrobić, a zacząłem to po prostu robić.”
Serdecznie polecam przeczytanie tej pozycji. Jest naprawdę inspirująca.
Działamy Działamy dalej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

1 myśl w temacie “ŁUKASZ GRASS – „NAJLEPSZY. ROCZNIK 1976”

  1. Pingback: LEKKI ROWEROWY ROZRUCH | Inspirując do działania...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *