NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Wiele życiowych porażek wynika z tego, że ludzie nie uświadamiali sobie, jak blisko byli sukcesu, gdy się poddaliThomas Edison

Tworzymy piękną historię. Wspólnie działając w jednym sportowym teamie zapisujemy karty naszych indywidualnych wspomnień wspaniałymi wydarzeniami. Pokonujemy szarość dnia codziennego.  Patrząc na to wszystko z perspektywy radości, jaką to przynosi nie spoczywajmy na laurach. Dostrzegając piękno odmienności przyjmy do przodu, w stronę kolejnych szczytów bez względu na zmęczenie, które siłą rzeczy musi nas dotykać. Być może ten kolejny będzie na miarę sukcesu życiowego. Nie zatrzymujmy się. Życie jest tak piękne.

Przeglądając ostatnimi czasy wcześniejsze wpisy na blogu uzmysłowiłem sobie doniosłość chwil, które miałem przyjemność przeżyć. Najwspanialsze wspomnienia związane były nie tyle z moim osobistymi sukcesami sportowymi tylko, co z emocjami związanymi z obcowaniem z tyloma pięknymi ludźmi. Pierwsze wspólne rozgrzewki, rozciągania, starty biegowe, kibicowanie, rowerownie, czy też spływ kajakowy w otoczeniu różnych misji do wykonania, itp. Nieprawdopodobne, jak dużo rzeczy udało się wspólnie zdziałać w momencie, gdy wyszliśmy poza obręb ciasnego kąta czterech ścian i zainicjowaliśmy akcję.

Wyznaję zasadę, że w swoim działaniu, w odniesieniu do idei, którą reprezentujesz, myśl kategoriami dobrego lidera: „Rzeczywistość to rzeczywistość, a ja zrobię wszystko, co się da, żeby ludzie to zrozumieli”. Wiele osób, które doszły do wspaniałych osiągnięć, czy to na polu biznesowym, sportowym, czy osobistym nie zniechęcało się wiejącym wiatrem w oczy i kłodami, które los rzuca pod nasze strudzone nogi. W mojej opinii idealnie temat przedstawia  Chrissie Wellington: „Czasem zbyt łatwo przychodzi nam poddanie się, bo przecież o ile prościej jest położyć się i biernie czekać. Nie należy się bać porażki ani tego, by dać z siebie wszystko. Moja zawodowa kariera nauczyła mnie, że granice naszych możliwości nie leżą tam, gdzie się nam wydaje. A gdy mamy wrażenie, że je już osiągnęliśmy, podczas następnych prób okazuje się, że w rzeczywistości są znacznie dalej.”

198

W teorii wszystko wydaje się proste, ale w rzeczywistości nie jest łatwe. Nie mniej jednak wystarczy podjąć działanie i wszystko nabiera nowego wymiaru, dostaje swojego charakteru. Jak twierdził Denis DiderotLepiej zużywać się, niż rdzewieć” stąd też tylko działanie może doprowadzić do wymiernych efektów. Między innymi dlatego uwielbiam otaczać się wartościowymi ludźmi  bowiem każdego dnia oferują mi oni szansę bym stał się kimś więcej. Życie staje się kolorowe i pełne wartości. Dziękuję wszystkim tym, którzy chwytają życie za rogi i swoim działaniem potrafią zainspirować mnie, bym wykrzesał z siebie jeszcze więcej… i więcej… na każdym polu!!!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *