T. COLIN CAMPBELL, THOMAS M. CAMPBELL II – „NOWOCZESNE ZASADY ODŻYWIANIA”

„Najlepsi jesteśmy w ukrywaniu tego, co mamy przed oczami.Goethe

 Kilka miesięcy musiała odstać na półce, abym dojrzał mentalnie do jej przeczytania. Pierwsze, co mogę stwierdzić już na wstępie: pochłonęła mnie od samego początku. „Nowoczesne zasady odżywianiaT. Colin Campbell, Thomas M. Campbell II, bowiem o tej pozycji mowa, to niewątpliwie jedna z książek, która wstrząsnęła moim układem nerwowym.
Jak twierdzi Joel Fuhrman: „W Nowoczesnych zasadach odżywiania zawarte są najważniejszej wagi informacje na temat odżywiania, które mogą uratować życie każdemu zainteresowanemu zdrowiem człowiekowi. To jednak nie wszystko, przedstawione przez dr Campbella kompromitujące fakty dotyczące środowiska medycznego i naukowego czynią z tej książki fascynującą lekturę, która może zmienić naszą przyszłość. Każdy pracownik służby zdrowia i badacz na świecie powinien ją przeczytać.”

249

Książka zmusiła mnie do wyciągnięcia daleko idących wniosków dotyczących sposobu odżywiania się. Trudno, aby stało się inaczej skoro autor stawia tezę mocno utwierdzoną na solidnym fundamencie, że „właściwe odżywianie się nie tylko zapobiega chorobom, lecz również zapewnia dobre zdrowie i samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i umysłowe”. Studiując treści autorstwa Campbella od razy w mojej wyobraźni pojawiły się takie osoby, jak

Scott Jurek – ultramaratończyk, mój sportowy guru biegowy, czy Rich Roll – ultraman, który zainicjował project EPIC5;

Sportowcy, którzy swoimi wynikami pokazują, że jest to prawda i tylko prawda.

Można by pomyśleć: temat zawarty w książce dotyczy rynku USA, zatem inny kontynent, mentalność ludzi, styl życia, itp. Europejczyków, a zwłaszcza Polaków temat nie dotyczy. Niestety nic bardziej mylnego. Jak pokazują statystyki przegoniliśmy już Amerykanów jeśli chodzi o przyrost w społeczeństwie osób z nadwagą.

Zawarte w książce treści ujęły mnie swoim praktycyzmem. Autor nie jest czystym teoretykiem. Poza przeprowadzanymi badaniami idzie krok dalej i wyciąga wnioski w odniesieniu do własnej osoby oraz najbliższych. Jak pisze: „Dwadzieścia lat badań, analiz i doświadczeń zmieniło nie tylko moje myślenie na temat związków między odżywianiem a zdrowiem, lecz i sposób odżywiania się mojej rodziny”.

Jednego jestem pewien. Książka, o której Wam właśnie piszę wiele zmieniła w sposobie mojego myślenia. Nadciągają bardzo poważne zmiany, do których muszę przygotować fundamenty.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *