CHRISTOPHER MCDOUGALL – „URODZENI BOHATEROWIE”

Sprawność to umiejętność swobodnego i twórczego przystosowania się do specyfiki środowiska.” Christopher McDougall

Książka „Urodzeni bohaterowie. O odwadze oraz zapomnianych sekretach siły i wytrzymałości” zmusiła mnie do refleksji. Uświadomiła, że nie zawsze warto bezkrytycznie przyjmować powszechnie panujące trendy treningowo-żywieniowe. Ważna jest znajomość własnego ciała oraz nasze korzenie, jako istot ludzkich. Christopher McDougall spowodował, że ponownie pochyliłem się nad tematem metody naturalnej. Z pewnością w wizualizacjach pomogło przeniesienie się do czasów mitologii greckiej, jak również mogłem oddać się refleksjom związanym z niebywałym wyczynem, który miał miejsce podczas okupacji Krety przez niemieckie wojska.

Urodzeni_bohaterowie_500_piks_rgb

Zachęcam do odbycia tej niecodziennej podróży i zapewniam, że pojawi się wiele zaskakujących wątków, bezpośrednio nie opierających się na bieganiu jako takim a nawiązujących do nieograniczonych wręcz możliwości, jakimi dysponujemy jako ludzie. Odnosząc się do słów, które wygłosił Dion z Prusy „Złotousty” „Jeżeli naprawdę zaatakujesz ogień, ugasisz go. Lecz jeśli zaatakujesz go powściągliwie i bojaźliwie, poparzysz się”.

W związku z tym, że jestem mieszczuchem zaciekawiły mnie wątki parkuru. Co nie zmienia faktu, że w coraz większym stopniu nakręcam się ku powrotowi w stronę natury, ale o tym później… W każdym razie nieprawdopodobne rzeczy można robić pośród przestrzeni miejskiej:

Po raz kolejny uzmysławiam sobie oczywistą oczywistość: chcieć = móc.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *