TERESIN

Najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować tym, których kochamy, jet życie pełną piersią, z wykorzystaniem naszych wszystkich możliwościHal Elrod

W tym roku nie świętuję rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w wymiarze biegowym. Tym razem w rodzinnym wydaniu spędzamy czas nakręcając kolejne radosne kilometry. Relacja poniżej.

Trasa w skrócie:
Długość: 128 km
Czas podróży: 1 dzień
Początek i koniec: Warszawa, Wilanów zone
Przebieg trasy: Ożarów Mazowiecki – Błonie – Teresin – Kaski – Cegłów – Tłuste – Konotopa – Ursynów

Mkniemy Pegazem w stronę Poznania. Zatrzymujemy się finalnie na Równinie Łowicko-Błońskiej we wsi Teresin. Osadnictwo na tym terenie istniało już w XI wieku. Do drugiej połowy XVI wieku ziemie należały do książąt mazowieckich, później włączone do korony polskiej.

Neobarokowy pałac w Teresinie położony jest w rozległym parku krajobrazowym. Kompleks zaliczany jest do najciekawszych i najpiękniejszych rezydencji ziemiańskich końca XIX wieku na terenie Polski. Powstał za sprawą rodziny Epsteinów – jednej z najbogatszych rodzin bankierskich w Królestwie Polskim.

Spokojnie, w pewnym sensie na zwolnionych obrotach, celebrujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Udeptujemy własne ścieżki korzystając z uroków swobody wyboru. Bezcenny czas Adasia spędzony z Babcią.

Kryminalna historia w tle…

Tym razem pamiętałem o zabraniu wszystkich niezbędnych rzeczy, dzięki czemu mogliśmy delektować się wspólnym posiłkiem w wydaniu van life.

Pełnia szczęścia.
Maksimum satysfakcji uzyskanej z upływających chwil.
Działamy Działamy dalej

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *