KOMÓRKA PODSTAWĄ NASZEGO CIAŁA

Jest tak mała, że za nic w świecie nie widać jej gołym okiem. Musimy uruchomić daleko idące podkłady naszej wyobraźni, aby móc zobrazować sobie w jaki sposób wygląda, a jeszcze większe po to, by choćby spróbować zrozumieć jak funkcjonuje.

Komórka stanowi najmniejszą strukturalną i funkcjonalną jednostkę organizmów żywych. Jest zdolna do przeprowadzania wszystkich procesów życiowych. Wspominam o niej nie bez przyczyny bowiem komórki wymieniają ze środowiskiem związki chemiczne – pobierają składniki pokarmowe, a usuwają produkty metabolizmu.

Bardzo ważne jest uświadomienie sobie tych procesów bowiem w bezpośredni sposób wpływają  one na to, jak funkcjonujemy w codziennym życiu. Jakie wyniki sportowe uzyskujemy, jak szybko się regenerujemy czy też egzystujemy bez kontuzji dzięki czemu permanentnie możemy realizować nasze pasje. Doliczając do tego proces wymienności komórek – w trakcie jednej minuty obumiera a następnie na ich miejsce rodzi się 2 miliony komórek mamy względną całość wskazującą nam, jak skomplikowany a przede wszystkim ważny jest to proces.

93

Aby odpowiednio dożywić nasze ciało na poziomie komórkowym musimy pamiętać o żywności funkcjonalnej. W obecnych realiach zwykła żywność jest niewystarczająca – zbyt mała ilość mikropierwiastków (konsekwencja masowej produkcji żywności, a nie jej uprawy czy hodowli) nie jest  w stanie dostarczyć komórce wszystkich niezbędnych dla jej prawidłowego funkcjonowania składników. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tego typu żywność dla poprawy własnego samopoczucia i funkcjonowania w codziennej rzeczywistości. Odpowiednio zbilansowana dieta może czynić przysłowiowe cuda. W końcu jesteśmy tym, co jemy. Im szybciej to sobie uzmysłowimy tym lepszą jakość życia będziemy odczuwać. Ludzie zdrowi mają wiele marzeń, zaś chorzy tylko jedno. To jakże proste zdanie przypomniała mi jedna z mądrych głów. Uzmysłowiłem sobie dzięki temu, że poprzez pęd życia zapominamy o podstawowych prawdach. Jeśli się nic nie dzieje podświadomie traktujemy obowiązujący stan rzeczy jako stały, a nic bardziej mylnego. Nie zorientujemy się nawet, kiedy nastąpi moment, gdy nasze życie obróci się o 180 stopni. Stąd też na wszystko należy być przygotowanym. Idealnie pasują mi tu słowa Darrena HardyBycie przeciętnym jest łatwe, ale bycie ponadprzeciętnym pozwoli ci wyróżnić się z tłumu”.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *